×

مراحل انجام پایان نامه

مراحل انجام پایان نامه

تکنیک ها و روش پژوهش و مراحل انجام پایان نامه و ارائه آن از دغدغه های دانشجویان رشته های مختلف است. با توجه به اینکه بسیار زمان بر است معمولا حداقل احتیاج به یک مشاور دارد.

پایان نامه، رساله و یا تز عناوین مختلفی است که به کار تحقیقاتی دانشجوی کارشناسی ارشد و یا دکتری جهت کسب مدرک تحصیلی، اختصاص داده می شود. انجام پایان نامه دغدغه و دل نگرانی همیشگی دانشجویان بوده و هست و احتیاج به زمان بسیار زیادی دارد. انجام پایان نامه بسته به رشته، موضوع تحقیقاتی و روش های اجرا هزینه بسیار زیادی بر دانشگاه و دانشجو تحمیل می نماید.

انجام پایان نامه دوره کارشناسی ارشد و دکتری

پایان نامه دوره کارشناسی ارشد و دکتری به منزله شناسنامه تحصیلی دانشجو است. تمامی قابلیت ها، توانمندی و علم دوره تحصیل او را معرفی می نماید. از این رو انتخاب موضوع و مراحل انجام آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وجود یک مرکز مشاوره و کمک در تمام مراحل انجام پایان نامه به صورت حرفه ای و به همت مشاوران متخصص در اکثر رشته های تحصیلی کمک شایانی به دانشجویان و علاقه مندان علم و دانش می کند. کمک به مراحل انجام پایان نامه و پروپوزال شما در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهره گیری از جدیدترین دستاوردهای علمی و مقالات مرتبط، توسط گروه نخبگان برتر آموزش داده می شود.

انجام پایان نامه

اهمیت انتخاب موضوع پایان نامه

یکی از مراحل انجام پایان نامه اهمیت انتخاب موضوع پایان نامه است. انتخاب موضوع و انجام پایان نامه احتیاج به دقت و مطالعه فراوان دارد و زمان زیادی می طلبد. مقالات چاپ شده از پایان نامه کارشناسی ارشد به عنوان رزومه بسیار مهمی برای مصاحبه مقطع دکتری است. امروزه این مقالات عامل ارتباط دانشجویان با کشورهای اروپایی و امریکایی به منظور بورسیه های تحصیلی می باشد.

 

قبل از شروع مراحل انجام پایان نامه یک موضوع مهم وجود دارد، انتخاب موضوع پایان نامه

که این کار نیاز به یک مشاوره بسیار قوی دارد تا بتوان موضوعات به روز، علمی و قابل اجرای دنیا را مورد بحث و بررسی قرار داد. پس از انتخاب موضوع مسئله مهم دیگر زمان بندی اجرا، گروه بندی ها، متودهای اجرایی و بررسی روش های آماری و نرم افزارهای متناسب با رشته و موضوع است.انجام پایان نامه و مراحل مذکور نیز احتیاج به مشاوره یک شخص ماهر و صاحب نظر در این زمینه دارد.

متاسفانه در بیشتر موارد انتخاب موضوع و شروع مراحل انجام پایان نامه به ترم های پایانی موکول شده و این اتفاق بر استرس و کاهش عملکرد مناسب دانشجو می افزاید؛ بدین منظور توصیه می شود جهت برخورداری از یک پایان نامه با موضوع خوب و فرآیند انجام تخصصی از ترم های میانی تحصیلی اقدام نموده و با یک مشاور خوب در زمینه تحصیلی خود در ارتباط باشند.

انجام پایان نامه

اهمیت مراحل انجام پایان نامه

همه دانشجویانی که در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و بالاتر که دوران تحصیل شان در حال اتمام است باید برای ارایه پایان نامه فارغ التحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند و در قالب، درسی چند واحدی ارایه می شود. حال چگونه باید پایان نامه تهیه و تنظیم کرد. سپس باید بعد از تهیه پایان نامه در چارچوب معین و مشخص، باید اریه داد.

پس از تصویب تیم داوری در دانشگاه باید بتوان با استفاده از سی دی و دلایل منطقی از پایان نامه خود دفاع کرد و نظر استادات مربوطه به پروژه را جلب کرد تا بتوان با موفقیت دوران تحصیلی را به پایان رساند مدرک خود را اخذ نمود اگر پایان نامه شما عالی باشد و نظر داوران را جلب کند میتواند جز مقالات علمی دراختیار دیگران قرار گیرد تا همه از دستاورد های شما در تهیه پابان نامه استفاده کنند و شما هم یکی از افرادی که باعث پیشرفت علمی کشور خود شوید سهمی داشته باشید، پس در نتیجه باید پایان نامه شما اصولی و درست نوشته شود.

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 15 شهریور 1401 و ساعت : 07:14 ب.ظ

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی با دوستانتان

درج دیدگاه