×

عقد قرارداد پروپوزال

عقد قرارداد پروپوزال

مقدمه

عقد صحیح قراردادهای شغلی و همکاری های پژوهشی یکی از موضوعات رایج در همکاری های پژوهشی است. رئیس شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرده که 60 درصد تخلفات رسیدگی شده در شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، مربوط به نرم‌افزار است که شامل اختلافات ناشی از نحوه انعقاد قرارداد، طراحی سایت و نوشتن نرم افزار می‌شود.

در مورد عقد قرارداد پروپوزال، باید توجه داشت که انجام پروپوزال و نگاش آن توسط شخص ثالث قانونی نیست. لذا بخش مهم از شکایت‌ها مربوط به عدم عقد قرارداد قانونی در پروپوزال و نامشخص بودن تعهدات طرفین است.

عقد قرارداد پروپوزال

عقد قرارداد پروپوزال

قرارداد چیست؟

وقتی پروپوزال شما توسط مشتری پذیرفته شد. در مرحله‌ی بعدی مطابق قوانین و مقررات کشوری، باید یک قرارداد مشاوره بین مشتری و مشاور منعقد کنید. در قرارداد ممکن است شرایط ارایه شده در پروپوزال شما با مذاکره و توافق میان طرفین تعدیلو اصلاح شود یا تغییر نماید.

“قرارداد” سند مکتوبی یا طبق تعریف قانون تجارت ایران “عقدی” است که میان طرفین انجام کاری با موضوع مشخص منعقد می‌شود و در آن به‌صورت دقیق و شفاف و غیرقابل تفسیر، موضوع کار، تعهدات مجری و کارفرما، شرایط اجرا، قیمت و شیوه‌ی پرداخت حق‌الزحمه‌ی انجام کار از سوی هر دو طرف تأیید و تعهد می‌شود. تبادل این سند مکتوب بین طرفین یک سفارش (اعم از آموزش پروژه، فروش محصول یا ارائه‌ی خدمات)، باعث می‌شود تا ضمن فراهم آمدن امکان بررسی روند پیشرفت و تحویل و بستن کار، مبنایی برای پی‌گیری جبران ضررهای ناشی از پایبند نبودن هریک از طرفین به تعهدات خود در مراجع و محاکم ذی‌صلاح قانونی یا صنفی ایجاد می‌شود.

در عقد قرارداد پروپوزال، نباید فراموش کنید که قرارداد یک سند رسمی است. نتیجه باید با قوانین و مقررات جاری علمی کشور هماهنگی کامل داشته باشد.

گروه نخبگان برتر

گروه نخبگان برتر مفتخر است جهت برگزاری کارگاه های پروپوزال نویسی با کمک اساتید برتر دانشگاه های کشور همکاری لازم را با دانشجویان و فرهیختگان و شرکت های خصوصی و سازمان های دولتی داشته باشد.

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 6 تیر 1401 و ساعت : 07:44 ق.ظ

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی با دوستانتان

درج دیدگاه

تعداد دیدگاه های درج شده (1) مورد

مهدی مومنی

سلام آموزش پروپزال

پاسخ