×

6 نرم افزار برتر Citation و Search در مقاله نویسی

5/5 - (1 امتیاز)

6 نرم افزار برتر Citation و Search در مقاله نویسی

6 نرم افزار برتر Citation و Search در مقاله نویسی

همانطور که می‌دانیم در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان جهت اتمام دوره و کسب مدرک تحصیلی خود باید پایان نامه ارائه دهند. لذا برای نوشتن پایان نامه باید با قواعد و اصول آن آشنایی داشته باشند، تا پایان نامه فرد به دلیل عدم رعایت استانداردهای نوشتاری بارها و بارها رد نشود.

پیشنهاد مطالعه: انجام پایان نامه ارشد و دکتری با چاپ مقاله 

در زمینه پایان نامه نویسی نرم افزارهایی وجود دارد که می توانند از آنها برای پایان نامه نویسی استفاده کنند. در این مطلب شما را با شش مورد از بهترین نرم افزارهای پایان نامه نویسی که به پیشرفت کار دانشجویان کمک خواهد کرد ، آشنا می کنیم

نرم افزار رفرنس دهی Endnote

Endnote  ، یکی از کاربردی ترین ابزارهای رفرنس دهی پایان نامه هست . از آنجا که درج مراجع در انتهای پایان نامه برای دانشجویان امری بس دشوار است. با استفاده از این نرم افزار دانشجویان می توانند یک بانک اطلاعاتی از مقالات مورد استفاده خود را در این نرم افزار دخیره نمایند و هر زمان که می خواستند به مقاله ی خاصی ارجاع داشته باشند ، می توانند از این نرم افزار استفاده کنند.

6 نرم افزار برتر Citation و Search در مقاله نویسی

نرم افزار Mendeley

Mendeley  ، یکی از بهترین نرم افزار های پایان نامه نویسی است که جهت مدیریت مقالات و فایل های پی دی اف و رفرنس نویسی و … استفاده می شود. دانشجویان با استفاده از این نرم افزار می توانند هنگام انجام پایان نامه شما، آخرین تحقیقات انجام شده در زمینه پایان نامه خود را پیدا کنند و هچنین دستیابی به منابع به روز و مشارکت آنلاین با پژوهشگران دیگر در شبکه های اجتماعی داشته باشند .

از قابلیت های این نرم افزار می توان به این نکته اشاره کرد که این نرم افزار می تواند تمامی فایل های پی دی اف را برروی فضای ذخیره سازی اشخاص را بطور اتوماتیک شناسایی کند و عناوین دقیق هر مقاله و اطلاعات نویسندگان و پژوهشگران را به آنها نشان دهد.

6 نرم افزار برتر Citation و Search در مقاله نویسی

قابلیت های استفاده از نرم افزار Melendey بشرح ذیل می باشد :

  1. قادر به برقرار ارتباط با مجموعه نرم افزارهای آفیس
  2. امکان ایجاد بیش از 1000 سبک رفرنس نویسی متفاوت مانند هاروارد و …
  3. قابلیت پیوست کردن فایل های پی دی اف
  4. امکان یاد داشت نویسی بر روی فایل های پی دی اف
  5. نمایش عناوین دقیق هر مقاله و اطلاعات نویسندگان بصورت شناسایی خودکار فایل های پی دی اف برروی فضای ذخیره سازی افراد.

نرم افزار Wunderlist

این نرم افزار در واقع دفترچه یادداشتی برای کمک به نگارش پایان نامه می باشد. در واقع دفترچه یادداشتی برای ثبت ایده ها و اموری است که در خلال نوشتن پایان نامه به ذهن دانشجو میرسد و باید در مورد آنها تحقیق کند . پس می توان گفت که Wunderlis یکی از بهترین نرم افزارها ی پایان نامه نویسی جهت مدیریت امور مر بوط به پایان نامه است .

6 نرم افزار برتر Citation و Search در مقاله نویسی

نرم افزار Evernote

این نرم افزار یکی از کاربردی ترین نرم افزار های پایان نامه نویسی دانشجویی در مقطع دکتری است . دانشجو با استفاده از این نرم افزار می تواند یک پایگاه داده از اطلاعات مورد نیاز خود را ایجاد کند تا هر زمان به مطلب مزبور نیاز داشت. با یک جستجوی ساده آن را به کاربر نشان دهد. قابلیت های دیگر این نرم افزار ذخیره سازی صفحات اینترنتی ، تصاویر ، فایل های پی دی اف و .. است.

6 نرم افزار برتر Citation و Search در مقاله نویسی

نرم افزار Latex

LATEX ، يک سيستم آماده سازی نوشتاری برای حروف چینی در مقاله نویسی است. از ویژگی های این برنامه، برنامه پذیر بودن نشر رومیزی و وجود ابزارهای گسترده برای خودکار شدن بیشتر جنبه های حروف چینی و نشر رومیزی را هستند که برای جداول و نمودارها، طرح بندی صفحات ، کتابنامه و …. بکار می رود .

با این نرم افزار می توان نوشتارهای علمی و ریاضی با کیفیت عالی تولید کرد . پس می توان گفت که « Latex » یک زبان برچسب گذاری مانند زبان برنامه نویسی HTML است. HTML می توان صفحات وب طراحی کرد. با لاتکس کتاب و مجله و یا یک مقاله تولید کرد.

6 نرم افزار برتر Citation و Search در مقاله نویسی

نرم افزار Dropbox

Dropbox ، یکی از بهترین نرم افزارها برای انتقال آسان و راحت فایل های شخصی برروی فضای ذخیره سازی ابری محسوب می شود. حتی با استفاده از این نرم افزار می توان اطلاعات و فایل های خود را با سایر کاربران اینترنتی به اشتراک گذاشت .

 6 نرم افزار برتر Citation و Search در مقاله نویسی

در نهایت امیدواریم از این پست در وب سایت گروه تحقیقاتی نخبگان برتر لذت کافی را برده باشید و برایتان مفید باشد.

 

منبع : گروه تحقیقاتی نخبگان برتر – مشاوره پایان نامه – مشاوره مقاله – مشاوره پروپوزال

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 30 مرداد 1401 و ساعت : 08:35 ق.ظ

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی با دوستانتان

درج دیدگاه

[elfsight_click_to_call id="1"]