×

پروپوزال جغرافیا

مشاوره پروپوزال جغرافیا

پروپوزال جغرافیا

جغرافیا در مقطع کارشناسی در چهار شاخه اصلی جغرافیای طبیعی، جغرافیای انسانی، کارتوگرافی و جغرافیای سیاسی – نظامی ارائه می شود و هر یک از گرایش های جغرافیای طبیعی و انسانی دارای گرایش های متعددی هستند.

البته تفاوت هر گرایش با گرایش دیگر تنها در 8 واحد تخصصی است و به همین دلیل بسیاری از دانشگاه ها در دفترچه راهنمای آزمون سراسری، گرایش های موجود در دانشگاه خود را ذکر نکرده و تنها به شاخه های اصلی جغرافیا که در آن دانشگاه تدریس می شود، اشاره نموده اند.

جغرافیای طبیعی

جغرافیای طبیعی علمی است که محیط طبیعی و تاثیر عوامل و عناصر محیطی بر زندگی و فعالیت انسان را مطالعه می کند. این علم در مقطع کارشناسی دارای دو گرایش ژئومورفولوژی و آب و هواشناسی است.

گرایش ژئومورفولوژی

ژئومورفولوژی بیشتر به پدیده های سطح زمین توجه دارد یعنی، ریخت یا چهره زمین را مطالعه می کند. به همین دلیل این علم ارتباط نزدیکی با زمین شناسی دارد و تحت تاثیر یافته های علم زمین شناسی است.

گرایش آب و هواشناسی

رشته آب و هواشناسی فرآیندهای حاکم در داخل جو از جمله انرژی و توزیع آن در سطح سیاره زمین، حرکات جو و قانونمندی های حاکم بر این حرکات و تاثیر این فعالیت ها بر روی زیست و فعالیت انسان ها، جانداران و محیط بی جان سیاره زمین را مطالعه می کند.

 کارتوگرافی

کارتوگرافی هنر، علم و فن تهیه انواع نقشه برای استفاده در ساختار اقتصادی، فرهنگی، دفاع ملی، روابط بین الملل، تعلیم و تربیت، جهانگردی و موارد متنوع دیگر است. یعنی یک جغرافیدان به یاری نقشه اطلاعات دقیقی درباره موقعیت ها و پراکندگی ها به دست می آورد.

جغرافیای انسانی

جغرافیای انسانی به عنوان یکی از شاخه های مهم علوم جغرافیا در دو گرایش جغرافیای شهری و روستائی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشورمان ارائه می شود.

دانشجویان و اساتید رشته جغرافیا می توانند جهت بهره مندی از خدمات پژوهشی گروه نخبگان برتر نظیر کارگاه های مقاله نویسی و اپلای با گروه ارتباط برقرار نمایند و بصورت رایگان مشاوره دریافت نمایند.


خدمات گروه تحقیقاتی نخبگان برتر برای پروپوزال جغرافیا

1) پیشنهاد موضوعات جدید ارشد و دکتری جغرافیا به همراه منابع معتبر

2) ارائه توضیحات لازم در مورد موضوعات پایان نامه به دانشجویان رشته جغرافیا

3) آموزش و مشاوره جهت نگارش و انجام پروپوزال جغرافیا

4) قالب گذاری پروپوزال ارشد و دکتری جغرافیا

5) پشتیبانی کلیه اصلاحات اساتید راهنما و مشاور 

6) آموزش و مشاوره جهت انجام پروپوزال جغرافیا

7) تنظیم پروپوزال ارشد و دکتری جغرافیا با کیفیت مناسب و رضایت کامل دانشجویان

8) تنظیم پروپوزال جغرافیا متناسب با فرمت دانشگاه ها

9) برگزاری جلسات آموزشی برای پروپوزال رشته جغرافیا

10) آموزش و مشاوره جهت نگارش مقالات علمی پژوهشی و ISI در رشته جغرافیا

11) پذیرش و اکسپت تضمینی مقالات در رشته جغرافیا از مجلات ISI 

 

منبع : گروه تحقیقاتی نخبگان برتر – آموزش انجام پایان نامه – انجام مقاله – انجام پروپوزال

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 6 مرداد 1401 و ساعت : 08:21 ب.ظ

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی با دوستانتان

درج دیدگاه