×

اعزام به خارج (اپلای)

اعزام دانشجو به دانشگاه های برتر جهان

گروه تحقیقاتی نخبگان برتر، اعزام دانشجو به کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا، ایتالیا، آلمان و ژاپن جهت تحصیل در تمامی مقاطع و کلیه رشته ها در دانشگاه های معتبر جهان (دانشگاه هاروارد، دانشگاه ام آی تی، دانشگاه استنفورد، دانشگاه کمبریج و….) انجام میپذیرد.

دانشگاه هاروارد (Harvard University)

یک دانشگاه خصوصی درشهرکمبریج ایالت ماساچوست در ایالت متحده آمریکا است. قسمت‌هایی از دانشگاه هاروارد مثل دانشکدهٔ پزشکی و دانشکدهٔ بازرگانی در شهر مجاور کمبریج یعنی بوستون قرار دارد. هاروارد در سال ۱۶۳۶ میلادی (۱۰۱۵ خورشیدی) توسط هیئت قانون‌گذاران «مهاجرنشین (کولونی) خلیج ماساچوست» ساخته شد. این دانشگاه اولین مؤسسهٔ آموزش عالی در کشور آمریکا و همچنین اولین بنیاد در آمریکای شمالی به‌ شمار می‌رود. نام آن در ابتدا «دانشکدهٔ نو» یا «دانشکده در شهرک نو» بود که بعدها در ۱۳ مارس ۱۶۳۹ کشیشی به نام جان هاروارد۴۰۰ جلد کتاب به کتابخانهٔ این دانشگاه و همچنین مبلغ ۷۷۹ پوند به این دانشگاه کمک نمود. قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در آمریکا به تَبَع نام اولین فردی که زمین و کتاب‌های خود را وقف ساختن آن کرد، هاروارد نام گرفت.

مؤسسهٔ فناوری ماساچوست ( Massachusetts Institute of Technology)

مشهور به ام‌آی‌تی، دانشگاه خصوصی واقع در شهرکمبریج، در ایالت ماساچوست آمریکا است، که دارای پنج دانشکده اصلی، یک کالج و ۳۲ گروه آموزشی می‌باشد. این دانشگاه معمولاً با نام اختصاری آن، یعنی ام‌آی‌تی (MIT) شناخته می‌شود.ویلیام بارتون راجرز در سال 1861 آن را ایجاد کرد.این دانشگاه یکی از مهم‌ترین مراکز علمی تحقیقاتی در آمریکا و جهان به‌شمار می‌رود. دانشگاه ام‌آی‌تی همه ساله به‌عنوان بهترین دانشگاه مهندسی جهان انتخاب می‌شود. ام‌آی‌تی در سال ۲۰۱۲ طی الگوی تحقیقاتی انجام شده توسط مؤسسهٔ QS برای رتبه‌بندی کلی دانشگاه‌ها، در رتبهٔ اول بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت.در حال حاضر (۲۰۱۴) رتبهٔ این دانشگاه در نظام رتبه‌بندی دانشگاه شانگهای، در زمینهٔ مهندسی و علوم کامپیوتر، نخست و در رتبه‌بندی کلی، در جایگاه سوم دانشگاه‌های جهان است.ریاست فعلی این دانشگاه به عهده رافائل ریف می‌باشد.

دانشگاه استنفورد ( Stanford University)

یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است که در استنفورد در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا در کشورایالات متحده آمریکا قرار دارد. این دانشگاه دارای دانشکده‌های علوم، بازرگانی، حقوق، پزشکی و مهندسی است. دانشگاه استنفورد بر اساس آخرین رتبه‌بندی تایمز، در هر دو زمینهٔ علوم انسانی و مهندسی، برترین دانشگاه جهان است. همچنین این دانشگاه با ضریب پذیرش ۴٫۷٪، به عنوان رقابتی‌ترین دانشگاه جهان شناخته می‌شود. رتبه‌های دوم و سوم به ترتیب به دانشگاه‌های هاروارد و کلمبیا اختصاص دارند. فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد شمار زیادی از شرکت‌های بسیار موفق بین‌المللی از جمله گوگل،یاهو،اینستاگرام،نایک و… را تأسیس کرده‌اند. گردش مالی شرکت‌هایی که توسط فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تأسیس شده‌اند سالانه ۲٫۷ تریلیون دلار، معادل دهمین اقتصاد قدرتمند جهان است. شصت برندهٔ جایزه نوبل و هفت برندهٔ مدال فیلدز از جمله دانشجویان، استادان یا کارکنان دانشگاه استنفورد بوده‌اند.

دانشگاه کمبریج (University of Cambridge)

در شهر کمبریج (بریتانیا) در کناره رودخانه کم، واقع شده‌است. این دانشگاه در سال ۱۲۰۹ تأسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی در منطقه انگلیسی زبان  و سومین دانشگاه قدیمی در جهان به‌شمار می‌آید. از آنجا که دانشگاه آکسفورد نیز قدمتی قدیمی دارد، از این رو به این دو دانشگاه، «دانشگاه‌های باستان» می‌گویند و نام آن‌ها را آکسبریج نهاده‌اند.

خدمات گروه تحقیقاتی نخبگان برتر

 • مشاوره تحصیلی به صورت تلفنی و حضوری
 • اخذ پذیرش تحصیلی در تمامی مقاطع و رشته ها
 • ترانسفر فرودگاهی برای ورود دانشجو به کشور مورد نظر
 • مسکن دانشجویی
 • آشنایی دانشجو با محیط پیرامون محل تحصیل خود

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش

 • اسکن کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات به انگلیسی و فارسی
 • اسکن پاسپورت معتبر
 • رزومه به انگلیسی (با فرمت word)
 • مدرک زبان (فرمت pdf)
 • یک قطعه عکس 3.5 در 4.5 (با فرمت pdf یا jpeg)
 • آدرس و شماره تلفن و کدپستی
 • نام پدر و مادر دانشجو به صورت کامل

 

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی با دوستانتان

[elfsight_click_to_call id="1"]