×

سامانه پژوهشیار

سامانه پژوهشیار چیست؟

سامانه پژوهشیار یکی از سامانه هایی بوده که برای دانشجویان دانشگاه آزاد طراحی گردیده است و دانشجویان این دانشگاه می‌تواند به منظور ثبت نام موضوع پایان نامه خود در سامانه پژوهشیار ثبت نام نمایند. سامانه پژوهشیار زیر سیستم های متعددی را داشته است که میتوانیم سامانه های اصلی آن را شامل موارد زیر معرفی کنیم:

 1. سامانه طرح های پژوهشی: در این قسمت تمامی اموری که با فرایند کار طرحهای پژوهشی شامل ارسال پروپوزال، داوری، کارشناسی، قرار داد و تا انتهای کار مرتبط است انجام می شود.
 2. فعالیت های پژوهشی اعضای هیات علمی: تمامی اعضای هیئت علمی قادرند سابقه علمی پژوهشی شان را مثل کتاب، مقاله ها، اختراع ها و غیره را در قالب یک بانک اطلاعاتی منظم و یکپارچه به ثبت برسانند.

برای ورود به سامانه‌پژوهشیار شما نیاز دارید که حتماً در این سامانه ثبت نام را انجام داده باشید. نام کاربری شما ما برای ورود به سامانه پژوهشیار کد ملی شما می باشد البته میتوان ورود به پست الکترونیکی نیز انتخاب کرد و سپس رمز عبور را انتخاب می کنید و پس از پاسخ به سوال امنیتی به سامانه وارد می شود البته اگر بخواهید یک ثبت نام به جدید را در سامانه داشته باشید باید اطلاعات خودتان را به دقت به منظور ایجاد حساب کاربری وارد کنیم.

سامانه پژوهشیار

سامانه پژوهشیار

ایجاد حساب کاربری در سامانه پژوهشیار

اگر که می خواهید در سامانه جامع مدیریت امور پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی (سامانه پژوهشیار) ثبت نام خودتان را انجام بدهید و یک حساب کاربری را برای خود ایجاد کنید باید بدون غلط و دقیق اطلاعاتتان را وارد نمایید. به منظور ایجاد حساب کاربری از شما اطلاعات زیر به ترتیب درخواست می شود:

 • نام
 • نام خانوادگی
 • نام لاتین
 • نام خانوادگی لاتین
 • نوع ثبت نام (این مورد شامل گزینه های متعددی است که شما حتماً باید یک گزینه را انتخاب کنید دانشجوی رشته های پزشکی، دانشجوی رشته های غیر پزشکی، هیات علمی، گروه کارشناسان مدیران مشاوران و غیره)
 • آیا دانشجو هستید؟ (بله، خیر)
 • ملیت
 • کد ملی
 • پست الکترونیک
 • تلفن همراه
 • جنسیت
 • مرتبه علمی (این مورد شامل گزینه های متعددی است که شامل استاد، دانشیار، استادیار، مربی، فاقد مرتبه علمی، غیر هیات علمی و سایر می باشد)
 • تخصص
 • تاریخ تولد

پس از آن شما باید واحد مورد نظر خود را انتخاب کرده و بدین صورت می توانید یک حساب کاربری را برای خود ایجاد کنید دقت داشته باشید کنار هر کدام از کادرهای که علامت قرمز درج شده است به این منظور است که باید حتماً گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

استفاده از سامانه پژوهشیار

همان طور که اشاره کرده ایم سامانه پژوهشیار به منظور استفاده دانشجویان دانشگاه آزاد طراحی گردیده است که با عنوان ثبت نام موضوع پایان نامه می باشد.

می توانیم در خصوص سامانه‌پژوهشیار اینگونه بگوییم که بانک اطلاعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد بوده است و شامل تمامی طرح‌های تحقیقات بوده که در حال انجام هستند یا به اتمام رسیده اند؛ در زمان شروع سامانه‌پژوهشیار تنها برای رشته‌های پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت اما بعدها برای دیگر رشته های دانشگاه آزاد نیز فعال شد و به یک سامانه گسترده تبدیل گردید که افراد زیادی برای استفاده در این سامانه ثبت نام کردند.

در سامانه پژوهشیار تمامی پروسه های گردش کار پایان نامه و رساله های دانشجویان که شامل مراحل مختلفی می باشد از زمان ثبت اخذ تاییدیه تا دفاع پروژه را شامل خواهد شد.

چگونه در سامانه پژوهشیار ثبت پروپوزال را انجام بدهیم؟

شما در ابتدای کار باید در سایت در قسمت سمت راست گزینه ی فعالیت های جدید را انتخاب نمایید و پس از آن با توجه به رشته پزشکی یا غیر پزشکی که شما در آن مشغول هستید به سامانه وارد شوید. در این قسمت سه مرحله وجود داشته است که در مرحله اول موضوع پیشنهاد که شما می توانید آن را وارد کنید و سپس دکمه ثبت را بزنید. در مرحله دوم استاد راهنما برای تاییدیه موضوع ایشان اقدام کرده باشد. باید در اینجا موضوع آزاد را انتخاب کنید ولی پیش از آن بهتر است با استاد راهنما هماهنگ باشید که از ظرفیت آن مطلع شوید.

در صورتی که موضوع ندارید باید در مرحله دوم در بخش زمینه پژوهشی موضوع تان را به کمک سامانه انتخاب نمایید و در مرحله بعد یعنی مرحله سوم برای انتخاب استاد راهنما و مشاور اقدام کنید که اسم استاد خودتان را باید وارد نمایید و جستجو کنید از لیست آورده شود و سپس استادتان را انتخاب نموده و به عنوان استاد راهنمایی اول و دوم یا مشاور انتخاب می کنیم و آن را مشخص می نماییم و پس از طی کردن مراحل فوق ثبت نام هایی را انجام می دهید که یک کد پیگیری به شما داده می شود تا بتواند در آینده برای پیگیری روند کار آن را استفاده کنید.

معرفی موسسه نخبگان برتر

یکی از موسساتی که امروزه تمامی تلاش خود را در خصوص آموزش انجام پایان نامه، پروپوزال، مقاله، تحقیقات دانشجویی و رساله دکترا انجام می‌دهد گروه تحقیقاتی نخبگان برتر می باشد. این گروه تحقیقاتی دغدغه دانشجویان را در خصوص انتخاب نوع تحقیق و انجام پایان نامه برطرف نموده و به دانشجویان و کارآموزان این اطمینان را می دهد که در انجام پروژه و پایان نامه های دانشجویی از صفر تا صد در کنار آنها باشد و در ارائه بهترین مطالب و مفیدترین آنها نقش بسیار مهمی داشته و این آموزش ها توسط متخصصین حرفه ای انجام می شود.

دانشجویان عزیز حتی اگر مرحله ی از پروژه خود را سپری کرده باشند اما به دلایل مختلف نتوانند آن را ادامه بدهند و تکمیل کنند نیز می توانند از نخبگان برتر کمک بگیرند تا با مشاوره کارشناسان خبره پروژه آنها به اتمام برسد.

 

منبع: گروه تحقیقاتی نخبگان برتر، آموزش انجام پایان نامه ، چاپ مقاله ، نگارش پروپوزال

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 7 خرداد 1401 و ساعت : 06:28 ق.ظ

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی با دوستانتان

درج دیدگاه

تعداد دیدگاه های درج شده (1) مورد

ناهید کهن

انجام پایان نامه دکترا ادبیات دانشگاه آزاد فیروزآباد فارس

پاسخ